1. A partit szervezd délután 14 és 17 óra között, így senki nem fogja elvárni, hogy teljes menüvel készülj a bulihoz.
2. A kellékeket, hozzávalókat ne egyszerre vedd meg. Ha valamit épp leárazáson találsz, akkor ne halaszd későbbre annak beszerzését.
3. A meghívókat egyre inkább már emailben küldik a szülők. Ezzel időt, és papírt is spórolsz, nem utolsó sorban pedig, a vendégek is könnyebben vissza tudják nézni az emailt, mint az elkószált papírt.
4. Ha épp csemetéd legjobb barátja is közeli időben tartja szülinapját, megoszthatjátok a bulit, és duplapartit szervezhettek. Ezzel csökken a kiadás, és a szervezési feladatok száma is. Amire ügyelj, hogy mindkettő gyermeknek külön tortája legyen.
5. Gondold át, kiket ismersz. Ha van a baráti körödben például hivatásos katona, vagy rendőr, vagy tűzoltó, és őt elhívod a buliba, biztosra veheted, hogy nagy sikere lesz. Pláne, ha a tűzoltóautó vagy rendőrautó is megjelenik a ház előtt.
6. Ha még kicsi a gyermek, nem szükséges nagy bulit rendezni. Egy egyéves kisgyermeknek pont elég egy családi piknik a szülőkkel, nagyszülőkkel.
7. Rendelj online, néha úgy valóban jobb fogást találsz, mint ha elmész bevásárlóközpontba.
8. Ha a partin szeretnél kicsit nyugisabb időt eltöltetni a gyerekekkel, akkor kölcsönözz könyvtárból könyveket, dvd-ket, amik pont a korosztályuknak megfelelőek.